SOČ 2021 - skvělé umístění našich žáků

I v roce 2021 navzdory koronavirové uzávěře proběhl již 43. ročník soutěže SOČ. Stejně jako v minulých letech se jí zúčastnili i naši studenti a to v oborech Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace, Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie a Informatika a jejich účast byla opět korunována skvělými výsledky.

Obor Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace se pro nás díky práci robotického kroužku stal již celkem tradičním. V krajském kole získal 4. místo Petr Coufal a ze 3. místa do celostátního finále postoupil se svojí prací BlackBox Tomáš Vavrinec, který svoji cestu soutěží završil skvělým 2. místem.

Také v oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie jsme již v minulosti slavili úspěchy a na ně navázal nejprve 1. místem v krajském kole a později 2. místem v celostátním kole Petr Štourač s prací Sada materiálů pro podporu výuky strojírenské konstrukce v SolidWorks.

V oboru Informatika se naši studenti také často blýsknou zajímavou prací a to se tentokrát podařilo Tomáši Rohlínkovi s prací Software pro BlackBox, který z 2. místa v kole krajském také postoupil do celostátního, kde se umístil na výborném 6. místě.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

nahoru