Wi-Fi síť eduroam

Jedná se o mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V ČR je projekt eduroam zastřešován sdružením CESNET. Systém je založen na zabezpečené autentizaci v domácí instituci.

Pokrytí a dostupnost

Většina prostor průmyslovky na Sokolské je pokryta Wi-Fi sítí umožňující připojení k internetu z notebooků, tabletů a mobilních telefonů. Používá celosvětově rozšířenou síť eduroam, která umožňuje na základě principu jednotného přihlášení využívat internetové připojení na většině akademických institucí na světě.

Bezdrátová Wi-Fi sítě eduroam je dostupná v následujících budouvách školy pod SSID eduroam:

• hlavní budova školy,
  • budova dílen ve dvorním traktu.

Pravidla provozu

Pravidla provozu Wi-Fi sítě stanovuje roamingová politika sítě eduroam.

Wi-Fi heslo a jméno

Přihlašovací údaje ve formě login_name@sokolska.cz a heslo ke školní počítačové síti.

Příklad login_name žáka Jana Nováka: 18s_NovakJ

Konfigurace bezdrátového připojení

• název sítě (SSID): eduroam
  • ověření v síti a šifrování dat: WPA2 / AES